Nauka języka niemieckiego

Cenzura w UEFA? Niemcy oburzeni (Zensur – Vorwürfe für UEFA. Deutschland empört)

Pewnie sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie przyjaciele kobiety. Po transmisji otrzymała wiele wiadomości od przyjaciół, którzy dziwili się, że straciła nadzieję na dobry wynik Niemców już na godzinę przed zakończeniem gry.

To nie pierwsza wpadka UEFA podczas tegorocznych rozgrywek. Obraz miał zostac również zmanipulowany podczas meczu Niemcy-Holandia, kiedy to cały świat ujrzał trenera Joachima Löw, który żartobliwie wybija piłkę z ręki stojącemu przy linii chłopcu. W rzeczywistości fakt ten miał miejsce przed meczem.

Cała sprawa oburzyła nie tylko kibiców, ale i środowisko telewizyjne, jako niezgodne z dziennikarskimi standardami. Transmisja była zapowiadana jako relacja na żywo, zatem i cenzura i manipulacja nie powinny mieć miejsca.

Już wcześniej w niemieckiej prasie pojawiały się artykuły o polityce cenzury prowadzonej przez organizację. UEFA nie pozwala, by podczas transmisji można było zobaczyć transparenty o treściach politycznych, puste miejsca na trybunach, efekty pirotechniczne czy wbiegających na murawę nagich kibiców.

Mimo oficjalnych protestów wniesionych przez środowiska telewizyjne UEFA na razie nie komentuje sprawy.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie można dodawać komentarzy.