Nauka języka niemieckiego

Kursy językowe za granicą (Sprachkurse im Ausland)

- sprawdź, w jakim wieku będą pozostałe osoby w grupie. Najbardziej komfortowa jest nauka wśród rówieśników. Studenci będą źle się czuli w gronie 40-latków a obie grupy wiekowe najczęściej uczą się razem. Niemal na pewno dzielić was będą pomysły na spędzanie wolnego czasu, podejście do tematyki zajęć.

- ważny jest test językowy na początku, dzięki któremu trafisz do odpowiedniej grupy. Szkoda czasu, by męczyċ się dzień lub dwa wśród osób posługujących się językiem obcym dużo lepiej lub gorzej. Grupa szybko się integruje, w przypadku wyjazdów tygodniowych zmiana kursu po takim czasie oznacza zmarnowaną niemal połowę turnusu.

- mieszkanie u rodziny pozwala poznać codzienny język i życie codzienne mieszkańców danego kraju. Większość goszczących rodzin jest otwarta i chętnie troszczy się o odwiedzających. Nie zaszkodzi jednak przygotować sobie wcześniej małej ściągawki z najczęściej wykorzystywanymi zwrotami, zwłaszcza, jeśli znajomość języka jest na poziomie początkowym. Wśród młodszych uczestników skrępowanych obecnością obcej rodziny zdarzały się przypadki niedojadania, bo nie wiadomo było jak poprosić o przygotowanie innego smaczniejszego posiłku.

- zawsze warto mieć przy sobie taką ilość pieniędzy, by w razie, czego bezpiecznie wrócić do domu

- obowiązkowo należy zawsze mieć przy sobie telefon do ambasady, firmy organizującej wyjazd i opiekuna na miejscu

Więcej o recepcie na efektywną naukę języków obcych, a także o tym, na co zwrócić uwagę wybierając się na kurs językowy zagranicę przeczytaj jutro w wywiadzie ze Sławomirem Schultisem, z-ca kierownika Uniwersyteckiego Centrum Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie można dodawać komentarzy.