Nauka języka niemieckiego

Marzenie życia spełnione. Największa farma motyli w Europie zaprasza (Lebenstraum erfüllt. Die größte Schmetterlingsfarm Europas lädt ein)

Najpierw powstało insektarium nad jeziorem Steinhude w pobliżu Hannoveru. Plany były jednak znacznie ambitniejsze. Farma miała być największa w Europie. Znakomite warunki dla tropikalnych motyli i realizacji planów podróżników znalazły się nieopodal Wolgastu, w miasteczku Trassenheide (ok. 40 km od Świnoujścia). Farmę założono tam w dawnym budynku sportowym. Powierzchnia całego obiektu wynosi 5 tys. m2. Na farmie zgromadzono wiele gatunków, które oryginalnie można spotkać tylko w tropikach. Niektóre z nich są nawet wielkości dłoni.

Farma podzielona jest na kilka funkcjonalnych części. W insektarium znajduje się wylęgarnia, w której gąsienice przepoczwarzają się w piękne kolorowe motyle. W wylęgarni jest specjalny otwór, przez który motyle przedostają się do głównego hangaru. W gablotach w części ekspozycyjnej umieszczono wypreparowane okazy oraz informacje na temat dużych i małych insektów. Obok pospolitych żywych i wypreparowanych gatunków owadów są także wyjątkowe okazy umieszczone, ze względu na swoją unikatowość, w osobnych terrariach.

Wystrój w części głównej został stworzony na wzór zbliżony do tropikalnej dżungli z całą gamą egzotycznej roślinności, oczkami wodnymi i wodospadami. Są tam m.in. przepięknie kwitnące orchidee i inne niespotykane w naszej części świata kwiaty.

Przy farmie działa też sklep, gdzie oprócz zakupu pamiątek można zobaczyć wystawę interesujących skamielin, kamieni półszlachetnych i zabytków kultury dalekiego wschodu.

ilustracje źródło: http://www.schmetterlingsfarm.de/usedom/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie można dodawać komentarzy.