Nauka języka niemieckiego

Piłka w cieniu polityki. Wystawa w ambasadzie Niemiec (Sport – im Schatten der Politik)

Fragment wystawy można obejrzeć na ogrodzeniu ambasady: tu w kolejności od góry zdjęcia: Robert Lewandowski – duma reprezentacji i nasza nadzieja na EURO 2012, Lukas Podolski i Moroslav Klose.

Ekspozycja przygotowana jest w dwóch wersjach językowych, polskiej i niemieckiej i obejmuje blisko 100 lat polsko-niemieckiej historii futbolu.

Wystawa czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-16, w piątki 10-15. Od 5 czerwca będzie można ją oglądać w galerii plenerowej przy Placu Zamkowym w Warszawie, również w języku angielskim. Wstęp wolny.

Przyszli odwiedzający kojarzący piłkę nożną z nieskrępowaną rozrywką niech nie odstrasza słowo polityka w tytule. Wystawa obfituje w szereg smaczków i dotychczas rzadko prezentowanych ciekawostek piłkarskich. Bo kto wie, że pierwszego gola dla Polski na mistrzostwach świata strzelił poznaniak narodowości niemieckiej, a pierwszą bramkę tej samej rangi dla Niemców urodzony w Düsseldorfie syn Polaków. Nie mogło zabraknąć na wystawie również słynnej trójki, czyli Lukasa Podolskiego, Miroslava Klose i Roberta Lewandowskiego.

Obecny na otwarciu wystawy ambasador Niemiec w Polsce Rüdiger von Fritsch powiedział: „Piłkarze ci są nie tylko wspaniałymi przykładami sportowej rywalizacji i ogromnych emocji, ale podkreślają także rolę sportu jako elementu spajającego sąsiadujące ze sobą kraje nawet w trudnym okresie ich wspólnej historii”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie można dodawać komentarzy.