Nauka języka niemieckiego

Tropical Island – tropiki dla mieszczuchów w sercu Europy (Europas größte tropische Urlaubswelt!)

Całośċ zajmuje powierzchnię 66 tys. metrów kwadratowych, czyli niemal 8 boisk piłkarskich i mieści się w gigantycznej kopule
o wysokości 107 m, w której kiedyś budowano sterowce. Adaptacja obiektu kosztowała aż 70 mln euro. Gości wita zapach piasku
i powiew letniego ciepłego wiatru. W środku przechadzają się odwiedzający w strojach kąpielowych lub letnich ubraniach.

Woda w lagunie ma 31 st. C. Dookoła stoją leżaki i stoliki. Na nudę nie ma tu miejsca. Wprawdzie otoczenie sprzyja miłemu lenistwu i dookoła spostrzec można odwiedzających leniwie grających w karty, czytających gazety, ale laguna oferuje gościom liczne atrakcje: sztuczne wiry, fontanny pojawiające się nagle pod stopami, zakamarki z wirami w jaskiniach porośniętych bujną roślinnością.

Kramy z pamiątkami kuszą ozdobami z muszelek, drewna i kolorowych sznureczków. Idąc dalej można skosztować potraw tradycyjnych kuchni różnych egzotycznych krajów. Do zabawy i wspólnego tańca zachęca zwiedzających brazylijski zespół.
90 tancerzy przy dźwiękach samby, bossa novy, lambady tańcem opowiada o historii swego kraju.

Na terenie Tropical Island zasadzono ponad 12 tys. roślin (500 gatunków), m.in. kilkumetrowe palmy, paprocie, liany, orchidee, wszystkie opatrzone tabliczkami z nazwą, opisem i miejscem pochodzenia. Właściciele Trapical Island zadbali, by spacerujący wśród egzotycznej roślinności mogli poczuć się jakby naprawdę byli na tropikalnej wyspie. Z ukrytych wśród kamieni i bambusów głośników dochodzą odgłosy dżungli, syk węża, śpiew ptaków, szum strumienia i plusk fal. Na szczycie wyspy nie zabrakło nawet tropikalnego ciepłego deszczyku, którego orzeźwiające krople przyjemnie chłodzą i odświeżają.  Ze szczytu podziwiac można również morze, wielkości trzech stadionów olimpijskich.

A pod koniec dnia jak na prawdziwy urlop w tropikach przystało dyskoteka do białego rana.

W Tropical Island zatrudnionych jest 500 osób. Dziennie na terenie parku przebywać może jednocześnie aż 6000 osób.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Nie można dodawać komentarzy.