22 lutego, 2024

TylkoNiemiecki

Wiadomości i refleksje

Nieprzyjemny zapach butów – jak się go pozbyć?

Czyszczenie butów

Czy drżysz na myśl o konieczności zdejmowania butów w miejscach publicznych? Czy w okolicy Twoich butów zaczął wydzielać się nieprzyjemny zapach? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to znaczy, że masz problem. Jeśli chcesz uporać się z tą śmierdzącą sytuacją, musisz dowiedzieć się, jak pozbyć się śmierdzących butów raz na zawsze. Posiadanie śmierdzących butów jest zarówno krępujące, jak i niehigieniczne, a nieprzyjemny zapach stóp może szybko sprawić, że każda sytuacja stanie się niekomfortowa. Istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć śmierdzące buty. Najważniejszym powodem, dla którego możesz cierpieć z powodu śmierdzących stóp i butów, są bakterie.

Kilka sposobów na odświeżenie butów

Soda oczyszczona ma tak wiele zalet. Od jej zastosowania w kuchni, po zdolności czyszczące, a nawet skuteczność jako najlepszego dezodorantu do butów na rynku. Soda oczyszczona jest znana ze swoich właściwości dezodorujących, co czyni ją idealnym produktem do walki z nieprzyjemnym zapachem butów i stóp. Aby uporać się z nieprzyjemnym zapachem w butach, posyp je niewielką ilością sody oczyszczonej i pozostaw na noc. Alkohol do nacierania jest doskonałym produktem do stosowania w celu zabicia bakterii w butach lub w innych miejscach w domu. Dlatego tak dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnego zapachu butów. Innym świetnym produktem do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu butów jest olejek eteryczny. Niezależnie od tego, czy używasz olejku z drzewa herbacianego, eukaliptusowego czy goździkowego, olejki te pomogą Ci pozbyć się zapachu butów, który jest spowodowany przez bakterie.

Czy wszystkie buty można wyprać w pralce?

To, czy można prać buty w pralce, w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Stwierdziliśmy, że buty z bawełny, płótna, poliestru i nylonu (takie jak tenisówki i trampki) można w pewnym stopniu prać w pralce, natomiast buty skórzane, zamszowe i satynowe wymagają innych metod czyszczenia. Jakich ustawień pralki najlepiej używać podczas czyszczenia butów? Najlepiej użyć opcji prania delikatnego lub ręcznego. Ustawienia prania ręcznego lub delikatnego mają niższą prędkość wirowania, a czasami w ogóle nie wymagają wirowania. Jeśli możesz upewnić się, że prędkość wirowania jest wyłączona lub najniższa z możliwych, zmniejsza to ryzyko nadmiernego odbijania się butów i uszkodzenia bębna pralki (lub zniszczenia butów).

Jakich akcesoriów użyć do czyszczenia butów?

Użyj zmywacza do paznokci, aby usunąć plamy z gumowej podeszwy trampek. Zmywacz do paznokci nie jest przeznaczony wyłącznie do paznokci. Ten wielozadaniowy środek zawiera dużo acetonu, co czyni go skutecznym rozwiązaniem do czyszczenia zabrudzonych trampek. Pasta do zębów, jako lepki środek do usuwania plam, jest bardzo skuteczna w usuwaniu opornych śladów na butach. Usuwanie plam z soli jest łatwe, a połowa pracy jest wykonana, gdy ma się pod ręką ocet, mydło i szczotkę. Jako łagodny środek czyszczący o silnych właściwościach absorbujących, ocet działa jak urok, usuwając kurz i brud z butów skórzanych, nadając im polerowany wygląd.